
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.2 % |
| Length | 2.92 mm |
| Width | 1.3 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 1.22 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 10 V |
| Output Current | 15 mA |
| Output Voltage | 10 V |
| Output Type | Fixed |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 days ago) |
| Max Output Current | 15 mA |
| Number of Channels | 1 |
| Reference Type | Shunt |
| Cathode Current | 103 µA |
| Min Output Voltage | 10 V |
| Max Output Voltage | 10 V |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 days ago) |
| Initial Accuracy | 0.2 % |
| Shunt Current | 15 mA |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$1.35193
Ext.Price$1.35193
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.35193 | $1.35193 |
| 10 | $1.32051 | $13.20510 |
| 25 | $1.30640 | $32.66000 |
| 50 | $1.29244 | $64.62200 |
| 100 | $1.27864 | $127.86400 |
